Make your own free website on Tripod.com

 

M.Ü.
İLETİŞİM FAKÜLTESİ


 
 
 
 

MARMARA ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM FAKÜLTESİ SİNEMA KULÜBÜ

Fakülte içinde sinemasevenlerin bir çatı altında toplandığı sinema kulübünün faaliyetleri, öncelikle sinema kültürünü geliştirmeye yöneliktir. Film, kitap, gazete ve dergi kupürleri arşivleri, bu amaç doğrultusunda gerçekleştirilir. Özellikle genç sinemacılar ve sinemaya emeği geçen kişilerle bir araya gelmek için düzenlediğimiz söyleşiler ve film setlerine yaptığımız ziyaretler kulübün faaliyetlerine canlılık kazandırmaktadır.

Her hafta okulda gerçekleştirdiğimiz film gösterimleri sinemaseverleri birbirine yaklaştırmakta ve sinema üzerine hoş sohbetler yapılmasını sağlamaktadır. Üyelerin çalışmalarıyla kulüp bünyesinde çıkarılan  Sinemaskop adlı dergimiz, sinema ile ilgili her konuda bilgi içermektedir. Teknik konular, gösterimdeki filmler, ülke sinemaları, Türk sinemasının geçmişi, bugünü, yarını hakkında yapılan söyleşilere dergide geniş yer verilmektedir.

Kulüp üyelerinin toplanıp konuşabildiği rahat ve sevimli bir kulüp odası okulumuzda mevcuttur. Burada, üyelerin her zaman film izleme ve sinema üzerine tartışma olanağı vardır. Genel faaliyetleri yürütmek için haftada bir kez yapılan ve tüm kulüp üyelerinin katıldığı kulüp toplantılarında fikir alışverişleri yapılmaktadır. Bunun yanısıra, okul bünyesinde sinemaseverlere kamera dersleri verilmektedir. Genç yeteneklere, kısa film çekimlerinde destek sağlanmakta, sinema adına ortak bir şeyler yapmak için çaba sarfedilmektedir. Her yıl düzenlenen film festivallerine kulüp üyeleri indirimli kartlarıyla katılabilmektedirler. Gerekli organizasyon sağlandığında ise diğer şehirlerdeki festivalleri de kulüp üyeleri hep birlikte izleyeceklerdir.

Kulübün yayın organı:
Sinemaskop sayı 1
Sinemaskop sayı 2
iletişim için: sinkul@usa.net
 

KULÜBÜMÜZDE BULUNAN FİLMLERİN LİSTESİ (Tıklayın)
 

BAZI SİNEMA LİNKLERİ

Mimar Sinan Üniversitesi Sinema-Televizyon Merkezi
Dr. Battal Odabaş'ın Kişisel Sayfası
Badwindsheim Halkevi
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi